| Autor: kkj6

Konsumenci coraz częściej robią przemyślane zakupy

Rosnąca inflacja, zła sytuacja na rynku pracy sprawiają, że klienci coraz bardziej oszczędzają na zakupach. Dzieje się tak nie tylko w krajach należących do strefy euro, ale i w Stanach Zjednoczonych.

Konsumenci coraz częściej robią przemyślane zakupy

Według danych, spadek detalicznej sprzedaży w strefie euro pokazuje jak bardzo niechętni do wydawania pieniędzy są konsumenci. Co więcej, otóż tendencja ta cały czas wzrasta.


Nie mówi się tu tylko o państwach dotkniętych przez kryzys jak Irlandia, Grecja, Portugalia czy nawet Hiszpania. Na wysokim poziomie bezrobocie utrzymuje się w większej części krajów europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych.


Ponadto, zdecydowana większość państw należących do strefy euro wprowadza programy oszczędnościowe. Obejmują one również cięcia płac w placówkach budżetowych oraz wydatków socjalnych. Niestety nie ma nawet mowy o stymulowaniu konsumpcji.


Pośród państw, które są najbardziej rozwinięte najgorszą sytuację ma Wielka Brytania. Już od lutego zeszłego roku obserwuje się tendencję spadkową sprzedaży detalicznej w tym kraju.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!