| Autor: redakcja6

Duńscy konsumenci przeciwni sprzedaży polskiej żywności w ich kraju. Czy słusznie?

Stanowczy sprzeciw wyrazili duńscy konsumenci w związku z zapowiedzianym włączeniem polskich produktów żywnościowych do sprzedaży w jednej z czołowych sieci handlowych w Danii.

Duńscy konsumenci przeciwni sprzedaży polskiej żywności w ich kraju. Czy słusznie?
Według jednego z duńskich dzienników, opinie Duńczyków na temat polskiej żywności opierają się głównie na uprzedzeniach i stereotypach kreowanych latami. Wynika z nich, że warzywa z Polski zawierają pestycydy, natomiast mięso stanowi zagrożenie dla zdrowia człowieka, gdyż nie jest kontrolowane.
 
Na wpływ niezadowolenia ze strony Duńczyków ma również postrzeganie tańszego produktu jako towaru o gorszej jakości.
 
Pomimo sprzeciwu konsumentów, kierownicy sklepów nie chcą jednak zrezygnować ze swojego planu. Zdaniem przedstawicieli sieci handlowych, polskie produkty powinny znaleźć się na półkach sklepowych, skoro są już na nich towary z Niemiec, Włoch, Szwecji i Francji. W ich opinii, przepisy regulujące produkcję żywności nie różnią się od przepisów duńskich, ze względu na fakt, że oba państwa należą do krajów Wspólnoty.

A Wy co sądziecie o obawach duńskich konsumentów? Czekamy na Wasze komentarze.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!