| Autor: redakcja1

Polska przeznaczy 20 mln euro na współfinansowanie Ukraińskiej Inicjatywy Żywnościowej

Ukraina wyśle 60 statków ze zbożem do krajów cierpiących głodem. Dostawy te zapewnią stabilność żywnościową dla miliona osób przez okres roku, to jest znaczny wkład w globalną stabilność – powiedział prezydent Zełenski.

Polska przeznaczy 20 mln euro na współfinansowanie Ukraińskiej Inicjatywy Żywnościowej
W sobotę w Kijowie odbyła się konferencja "Grain from Ukraine - bravery feeds planet" ("Ziarno z Ukrainy - odwaga karmi planetę"). Ukraińska Inicjatywa Żywnościowa ma na celu przezwyciężenie kryzysu żywnościowego w krajach afrykańskich. Na pierwszym szczycie zebrano 150 milionów dolarów od ponad 20 uczestniczących krajów i UE.

Polska przeznaczy 20 mln euro na realizację projektu, zadeklarował obecny ma konferencji premier Morawiecki. Dla porównania Francja zadeklarowała kwotę 6 mln euro na sfinansowanie dostaw ukraińskich zbóż.

Prezydent Ukrainy oświadczył, że celem inicjatywy jest wysłanie co najmniej 60 statków ze zbożem z ukraińskich portów do krajów najbardziej dotkniętych brakiem żywności, które wymagają natychmiastowego wsparcia. Prezydent Ukrainy wskazał, że chodzi o takie kraje jak Etiopia, Sudan, Somalia, Kongo czy Jemen.
 


Tagi:
źródło: