| Autor:

USA – Nielegalne uprawy buraków cukrowych GMO zostaną zniszczone

Po raz kolejny zapadła decyzja w sprawie upraw buraków cukrowych GMO. Jak zarządził sąd, wszystkie nielegalne uprawy zostaną zniszczone.

 

Taka decyzja to odpowiedz na działania Amerykańskiego Departamentu ds. Rolnictwa (USDA). To właśnie ten resort zamierza wydawać pozwolenia na handel sadzonkami GMO.

 

Aktualnie w Stanach Zjednoczonych aż 95 procent upraw buraków cukrowych jest organizmami genetycznie modyfikowanymi.

 

Sąd federalny w sierpniu tego roku rozpatrzył skargę organizacji ekologicznych. Stwierdził, że z powodu braku właściwych badań środowiskowych nie wolno uprawiać buraków GMO. Poza tym nie wolno ich także sprzedawać.

 

Niemniej jednak USDA zaproponował możliwe wyjście z takiej sytuacji. Według niego możliwy byłby obrót sadzeniakami. Taka propozycja spotkała się ze zdecydowanym sprzeciwem sądu, który takie rozwiązanie uważa za nielegalne. Ponadto według niego także uprawy są nielegalne i należy je niezwłocznie zniszczyć. Na szczęście decyzja ta dotyczy tylko przyszłorocznych upraw a obecnych.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!