| Autor: kkj6

USA – Wzrost produkcji mleka

Według danych produkcja mleka w całych Stanach Zjednoczonych w roku 2010 była o blisko 1,7 mln ton większa niż rok wcześniej, czyli o prawie 2,13 procenta.

USA – Wzrost produkcji mleka

Niemniej jednak wyraźną zwyżkę można było odnotować już w marcu, kiedy to wytworzono prawie o 1 procent mleka więcej niż w 2009 roku. Z kolei w następnych miesiącach ta różnica tylko się powiększała.

Jednakże absolutny rekord zanotowano we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to wyprodukowano 3,69 procenta mleka więcej niż w analogicznym miesiącu roku wcześniejszego, czyli około 1,1 mln ton.

Jeżeli chodzi o stany wiodące prym w produkcji tego surowca to są nimi Kalifornia, której wolumen wyniósł powyżej 18,33 mln, tj. 22,6 procenta całej produkcji oraz Wisconsin z 11,72 mln ton, czyli powyżej 14,5 procenta spośród całego wytwórstwa w USA.

Tylko w ostatnim miesiącu 2010 roku wytworzono ponad 6,8 mln ton, czyli o 2 procent więcej niż w analogicznym okresie roku wcześniejszego. Natomiast największy wzrost zanotowano w Kolorado, gdzie wyprodukowano blisko 11 procent więcej niż w tym samym czasie roku wcześniejszego. Jeśli chodzi o wystąpieniu zniżki w omawianym okresie to największa wystąpiła w Nowym Meksyku, bo oscylowała ona w granicy 7,9 procenta.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!