| Autor: redakcja6

W Indiach marnują się rekordowe ilości żywności

Jak podaje polskie radio, w Indiach co roku marnuje się żywność za blisko 7 miliardów dolarów. Najwięcej psuje się warzyw, owoców i zbóż.

W Indiach marnują się rekordowe ilości żywności
Niepokojące dane przekazał w tamtejszym parlamencie minister rolnictwa. Do głównych przyczyn marnotrawstwa zaliczył on przede wszystkich brak odpowiednich chłodni.
 
Zdaniem ministra rolnictwa Indii, aby zapobiec dalszemu psuciu żywności, konieczne jest dostarczenie magazynów, które będą mogły pomieścić ponad sześćdziesiąt milionów ton jedzenia. Zauważmy, że obecne warunki pozwalają na przechowywanie niespełna 29 milionów ton. Oznacza to lukę rzędu 32 milionów ton. Minister dodał, iż budowę chłodni mógłby wspomóc kapitał zagraniczny.
 
W Indiach niemal dwie trzecie ludności żyje z płodów rolnych i produkcji zwierzęcej. Jak podkreślił indyjski minister, pomimo obserwowanego wzrostu gospodarczego, stale niedożywionych jest tam 40% dzieci. Zdaniem ministra jest to „narodowy wstyd”.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!