| Autor: kkj6

W tym roku zbiory pszenicy oraz kukurydzy będą niższe

Według raportu prognostycznego, wolumen zebranej w tym sezonie kukurydzy oraz pszenicy będzie jeszcze niższy niż początkowo zakładano.

W tym roku zbiory pszenicy oraz kukurydzy będą niższe

W stosunku do przewidywań przedstawionych w grudniu 2010 roku, prawdopodobnie światowe zbiory pszenicy miękkiej zostały obniżone z 646,51 mln ton do 645,8 mln ton.


Taki stan rzeczy w niewielkim stopniu wpłynął także na podwyższenie prognozy końcowych zapasów ze 176,7 mln ton do prawie 178 mln ton.


Niemniej jednak zdecydowanie większych korekt dokonano w przewidywaniach dotyczących produkcji kukurydzy na świecie, bo z początkowych 820,7 mln ton do 816 mln ton.


Także zmniejszono wolumen wszystkich zbiorów w Stanach Zjednoczonych, bo z 318,5 mln ton do 316,2 mln ton. Nie lepiej jest też w Argentynie, gdzie obniżono wysokość plonów z 25 mln ton do 23,5 mln ton.


W sumie prognoza przedstawiona dla światowych zapasów końcowych została zmniejszona o 3 mln ton, czyli z 130 mln ton do 127 mln ton.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!