| Autor: kkj6

Wielka Brytania – Producenci wołowiny są oburzeni zachowaniem największej sieci handlowej w kraju

Ich obruszenie wywołała informacja opublikowana przez jedną z brytyjskich gazet mówiąca o zakazie importu amerykańskiej wołowiny z hormonami do Unii Europejskiej.

Wielka Brytania – Producenci wołowiny są oburzeni zachowaniem największej sieci handlowej w kraju

W artykule rzecznik prasowy jednej z największych sieci handlowych w Wielkiej Brytanii zapewnia czytelników, że na ich półkach znajduje się tylko mięso przebadane pozbawione jakichkolwiek hormonów czyli w 100 procentach bezpieczne.


Po przeczytaniu go, angielscy gospodarze byli zarazem zaskoczeni jak i zdegustowani. Wcześniej nawet nie przypuszczali, że dana sieć sprzedaje w swoich marketach mięso pochodzące z Ameryki.


Wspomniany artykuł wywołał spore zamieszanie na Wyspach. Rolnicy nie kryjąc swojego niezadowolenia z takiej sytuacji zawiedzeni postawą sieci handlowej złożyli oświadczenie. Zgodnie z zasadami Narodowego Związku Farmerów, markety powinny wspierać rodzimą działalność i promować wołowinę pochodzącą właśnie z ich kraju. Twierdzą, że wystawiając na sklepowe półki towar pochodzący z importu, podważają jakość angielskiej wołowiny i wiarygodność farmerów.


Handlowcy nie mają już innego wyjścia jak tylko się tłumaczyć. Przyznają, że zagraniczne mięso pojawiło się u nich w sklepach, ale jest ono zaledwie małym odsetkiem całej oferty jaką przedstawiają sklepy.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!