| Autor: kkj6

Zniosą czy nie zniosą to embargo?

Jest możliwość wcześniejszego zdjęcia zakazu na import rosyjskiego zboża, ale tylko kiedy zapasy będą na odpowiednim poziomie.

Zniosą czy nie zniosą to embargo?

Wprowadzony zakaz traci ważność wraz z końcem tego sezonu, ale nie jest powiedziane, że władze rosyjskie nie przedłużą embarga.


Dopiero kiedy będzie pewne, że nie zabraknie zboża i zapasy będą w odpowiedniej ilości to będzie można importować rosyjskie zboże. Zaistniała sytuacja jest wywołana obawą o niedoborach zbiorów w przyszłym sezonie.


W związku z tym Rosja wprowadziła czasowy zakaz na eksport, który został wydłużony w grudniu zeszłego roku. Na takie decyzje główny wpływ miała szalejąca w zeszłym sezonie susza.


Niestety taki stan rzeczy może spowodować utratę rynków zbytu. W tym przypadku zdecydowanie lepsze rozwiązanie zastosowała Ukraina, która zarządziła kwoty wywozowe, co umożliwiło tamtejszym władzą kontrolę ilości eksportowanego ziarna.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!