| Autor: redakcja1

Europejski podatek na mięso: propozycja równie uproszczona, co niekorzystna!

W lutym tego roku w Brukseli, holenderska koalicja TAPP (Prawdziwa Cena Białka Zwierzęcego) pracowała nowe sprawozdanie w ramach Parlamentu Europejskiego, w którym zaproponowała wprowadzenie podatku na produkty mięsne.

Europejski podatek na mięso: propozycja równie uproszczona, co niekorzystna!
Z drugiej strony, dlaczego zalety różnych typów hodowli - obieg węgla i wychwytywanie dwutlenku węgla dla przeżuwaczy na pastwiskach; skuteczność konwersji paszy na mięso w przypadku zwierząt z żołądkiem jednokomorowym – są systematycznie ograniczane w tym modelu, a nawet z niego wykluczane? Rolnicy UE aktywnie pracują, aby utrzymać najlepsze na świecie standardy Obecnie europejski sektor hodowlany zmaga się z różnymi wyzwaniami. Europejscy hodowcy nigdy nie byli bierni. Dzień w dzień podejmują kroki, aby przekształcić swoje hodowle. Muszą ograniczyć swój wpływ na środowisko oraz poprawić warunki bytowe zwierząt. Nasi hodowcy zwierząt, niezależnie od tego czy produkują wieprzowinę, wołowinę, drób, czy wytwarzają inne produkty mięsne, w ciągu ostatnich lat poczynili znaczne inwestycje, aby dostosować się do zmian wprowadzanych w ustawodawstwie w zakresie zdrowia i dobrostanu zwierząt.
 
Planujemy zrealizować nowe inwestycje, aby zwiększyć skuteczność eksploatacji zasobów naturalnych, biorąc pod uwagę ramy UE oraz plany biznesowe gospodarstw rolnych i leśnych. Wiemy, że standardy UE są uznawane za najlepsze na świecie i wierzymy, że jest to jedna z cech, które umacniają naszą pozycję na rynku.
 
Hodowla zwierząt jest mocną stroną Europy Zmiany te potrzebują czasu, technik adaptacji oraz znaczących środków finansowych. Powinniśmy docenić postęp, który już się dokonał. Rolnictwo europejskie zwiększyło całkowitą wydajność o 25% od 1990 roku, zmniejszając emisję gazów cieplarnianych o 20% w tym samym okresie. Innymi słowami rolnictwo europejskie było w stanie efektywnie oddzielić produkcję od wpływu na środowisko. W obliczu obecnych i przyszłych wyzwań potrzebujemy spójnej europejskiej polityki wsparcia, polityki, która docenia wkład rolników w walkę ze zmianą klimatu oraz wspiera rozpowszechnianie korzystnych inicjatyw. Bardzo ważne jest również, aby wszystkie przyszłe umowy o wolnym handlu zawierały rozdział poświęcony wdrażaniu środków dotyczących klimatu.
 
Kryzys spowodowany koronawirusem dokładnie pokazał, że hodowla zwierząt nie jest jedną z europejskich słabości, a jedną z jej mocnych stron. Miliony hodowców, którzy codziennie pracują w naszych regionach zasługują na coś więcej niż uproszczone i przymusowe reakcje!


Tagi:
źródło: