Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Dzierżawa historycznego pałacu

W środę 6 kwietnia 2011 r., w siedzibie rzeszowskiego Oddziału Terenowego ANR, odbędzie się przetarg na dzierżawę zespołu pałacowo-parkowego w Sieniawie (województwo podkarpackie).

Dzierżawa historycznego pałacu

Zabytkowy kompleks jest ekskluzywnym miejscem spotkań, konferencji i wypoczynku. W skład nieruchomości, o łącznej powierzchni 27 ha wchodzą: pałac główny, pałacyk letni, spichlerz zbożowy, oficyna, pawilon myśliwski, domek ogrodnika, kordegarda żółta, kordegarda czerwona, rządcówka oraz altany parkowe. Warto podkreślić, że wszystkie wymienione obiekty są przystosowane do natychmiastowego użytkowania i odpowiednio wyposażone. Są one również wpisane do rejestru zabytków. Roczny czynsz wywoławczy wynosi 672 tys. zł.

Zespół pałacowo-parkowy w Sieniawie zbudowano na początku XVIII w., w duchu ówczesnej epoki. W latach 1743–1745 pałac, należący już wtedy do słynnego rodu Czartoryskich, został przebudowany. Według licznych zapisów, należał do najpiękniejszych dworów w Rzeczypospolitej. Pałac został poważnie zniszczony podczas I Wojny Światowej. Odbudowano go dopiero w latach 1984-1986. Wtedy rozpoczął działalność mieszczący się tam hotel. Obecnym właścicielem Pałacu jest Agencja Nieruchomości Rolnych, dzięki której wrócił on do dawnej świetności. Pałacowe wnętrza oraz park uzyskały obecny wygląd w trakcie trwającej w latach 1998-2002 renowacji.

W zabytkowym Pałacu w Sieniawie prowadzona jest działalność hotelarsko-gastronomiczna dla klientów indywidualnych i zbiorowych. Organizowane są tam konferencje i szkolenia. W kompleksie hotelowym znajduje się 116 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje są stylowo umeblowane, posiadają komfortowo wyposażone łazienki, TV-Sat, telefon. W głównym budynku pałacu wszystkie pomieszczenia mają charakter zabytkowy, posiadają zabytkowe meble i przystosowane są do organizacji wszelkiego rodzaju konferencji, seminariów, szkoleń, bankietów czy spotkań biznesowych. W Oficynie Dworskiej znajduje się restauracja, a w jej piwnicach funkcjonuje winiarnia. Hotel - Pałac w Sieniawie jest przystosowany do organizacji przyjęć typu garden party. W parku wydzielone są specjalne miejsca idealnie nadające się do organizacji imprez pod gołym niebem.

Agencja proponuje nowemu najemcy 10-letnią dzierżawę. Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące przetargu znajdują się w ogłoszeniu, które jest dostępne między innymi na stronie internetowej ANR (www.anr.gov.pl).

Rzecznik Prasowy ANR

Źródło: http://www.anr.gov.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!