Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Państwowe ziemie rolne cieszą się ogromnym zainteresowaniem

W pierwszej połowie tego sprzedano 20 tysięcy hektarów. Ambitny cel Agencji Nieruchomości Rolnych, aby przekazać do budżetu państwa 2,5 miliarda złotych do końca roku, najprawdopodobniej zostanie osiągnięty.

Państwowe ziemie rolne cieszą się ogromnym zainteresowaniem
 

W porównaniu do ubiegłych lat, ANR może pochwalić się sprzedażą większą nawet o połowę. Plan, który obrano na pierwszy kwartał 2011 roku został osiągnięty, a nawet znacznie przekroczony.

 

 

 

Mimo to, wśród organizacji rolniczych nie wyczuwa się entuzjazmu. Z kolei wcześniej uważały, że podwyższona podaż ze strony agencji zakończy się fiaskiem. Podejrzewano, iż gospodarzy po prostu nie będzie stać na taką inwestycję.

 

 

 

Teraz zmienili zdanie i uważają, że rolnicy nie mają innego wyjścia i muszą kupować, bo ANR nie przedłuża im dzierżawy lub wystawia ziemie na sprzedaż z aktywnymi dzierżawami.

 

 

 

Plan ANR przewiduje sprzedaż wysoko ponad 100 tysięcy hektarów ziemi i odprowadzenie od tego rekordowej kwoty do budżetu państwa.

 

 

 

Co więcej, otóż obecna sytuacja dowodzi, że z zrealizowaniem tego celu, nie będą mieli najmniejszych problemów.

 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!