Z dniem 1 września 2017 roku zostały zniesione Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych. W miejsce instytucji został powołany Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Rejestr firm wytwarzających biogaz rolniczy

Rejestr przedsiębiorstw energetycznych zajmujących się wytwarzaniem biogazu rolniczego.

 

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 stycznia 2010 r. o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz o zmianie niektórych innych ustaw, od dnia 1 stycznia 2011 r. działalność gospodarcza w zakresie:

  • wytwarzania biogazu rolniczego, lub
  • wytwarzania energii elektrycznej z biogazu rolniczego

 

stanowić będzie działalność regulowaną, w rozumieniu przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, wymagającą wpisu do rejestru przedsiębiorstw energetycznych zajmujących się wytwarzaniem biogazu rolniczego.

 

Przedsiębiorstwa energetyczne, które aktualnie wykonują działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania biogazu rolniczego lub wytwarzania energii elektrycznej z biogazu rolniczego i są zainteresowane uzyskaniem wpisu do przedmiotowego rejestru z datą 1 stycznia 2011 r. mogą wystąpić do Agencji Rynku Rolnego z wnioskiem o wpis w grudniu br.

 

Źródło: http://www.arr.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!