Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Aż 59% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Energii w listopadzie 2017 r. wskazują,...

Wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Energii w listopadzie 2017 r. wskazują, że 59% respondentów opowiada się za budową elektrowni jądrowej w Polsce. Zdecydowane poparcie wyraża 25% respondentów, co stanowi wzrost o 4% w stosunku do 2016 r. Przeciwko tej inwestycji jest 35% badanych, w tym zdecydowanie przeciw 16%.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na uwagę zasługuje fakt, że 42% respondentów zgodziłoby się na zlokalizowanie elektrowni jądrowej w swojej okolicy.
 
Tak dla wsparcia państwa
 
76% badanych jest zdania, że budowa polskiej elektrowni jądrowej powinna zostać zrealizowana przy aktywnym udziale państwa. Taki sam odsetek społeczeństwa zgadza się na finansowe wsparcie państwa w celu zapewniania sprawnej realizacji inwestycji.
 
Wyniki badania wskazują, że 65% Polaków uważa budowę elektrowni jądrowej, która jest niskoemisyjnym źródłem wytwarzania energii - za dobry sposób walki ze zmianami klimatu. Dla 67% respondentów realizacja tej inwestycji oznacza zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego kraju.
 
Więcej informacji o energetyce jądrowej
 
Z badania wynika, że temat budowy elektrowni jądrowej w Polsce jest ważny dla 71% społeczeństwa. Ponad 73% badanych słyszało o planach realizacji tej inwestycji w kraju. Udział osób poinformowanych o tym przedsięwzięciu jest wyższy niż w roku ubiegłym.
 
Jako źródło informacji o energetyce jądrowej Polacy najczęściej wskazywali Internet (39%), a następnie telewizję (22%) oraz prasę (15%). Zdecydowana większość Polaków (90%) dostrzega potrzebę kampanii informacyjnej poświęconej energetyce jądrowej.
 
Poparcie o trendzie wzrostowym
 
W porównaniu do 2016 r. odsetek zwolenników budowy elektrowni jądrowej w Polsce zmniejszył się o 2%, lecz pozostaje na wysokim niemal 60% poziomie. Badania dotyczące stosunku Polaków do budowy siłowni jądrowej prowadzone są na zlecenie resortu od 2012 r. Na przestrzeni ostatnich 6 lat zauważalny jest trend wzrostowy dla budowy elektrowni jądrowej w Polsce.
 
Jako źródło informacji o energetyce jądrowej Polacy najczęściej wskazywali Internet (39%), a następnie telewizję (22%) oraz prasę (15%). Zdecydowana większość Polaków (90%) dostrzega potrzebę kampanii informacyjnej poświęconej energetyce jądrowej.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl