| Autor: mikolaj

BNP Paribas finalizuje przejęcie Banku BGŻ

BNP Paribas przejęło od Rabobanku kontrolę nad Bankiem BGŻ. Wycena całego Banku BGŻ łącznie z Rabobank Polska, który został połączony z Bankiem BGŻ w czerwcu 2014 r., sięga 4,5 mld PLN (ok. 1,1 mld EUR).

BNP Paribas finalizuje przejęcie Banku BGŻ

BNP Paribas przejmuje Bank BGŻ

W następstwie podpisanego 5 grudnia 2013 r. porozumienia, 23 września BNP Paribas sfinalizuje przejęcie od Rabobanku 41.763.109 akcji Banku BGŻ. Rabobank złożył zapis na sprzedaż akcji w ramach trwającego wezwania. Akcje te stanowią 74,39% kapitału Banku BGŻ. Po zakończeniu trwającego wezwania na akcje, BNP Paribas będzie posiadać pomiędzy 88,64% a 90% akcji Banku BGŻ, podczas gdy w rękach Rabobanku pozostanie prawie dziesięcioprocentowy pakiet akcji.
 
Transakcja zostaje sfinalizowana po otrzymaniu wszystkich wymaganych zezwoleń, w tym od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).
 
Z zastrzeżeniem odpowiednich przepisów prawa i regulacji, a także pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód, w tym banku centralnego Belgii (Belgijski Bank Narodowy) oraz KNF, planowane jest połączenie Banku BGŻ oraz BNP Paribas Banku Polska. BNP Paribas przewiduje, że najważniejsze warunki proponowanego połączenia, w tym proponowany parytet wymiany, zostaną opublikowane przez Bank BGŻ i BNP Paribas Bank Polska przed zamknięciem okresu składania zapisów w ramach wezwania.
 
- Witamy pracowników oraz klientów Banku BGŻ w Grupie BNP Paribas. Przejęcie Banku BGŻ jest kluczowym krokiem w realizacji strategii Grupy. Jak tylko fuzja Banku BGŻ z BNP Paribas Bank Polska zostanie zatwierdzona i sfinalizowana, nowy podmiot połączy w sobie siłę naszej międzynarodowej grupy bankowej, z doświadczeniem silnego polskiego banku, wyspecjalizowanego w sektorze rolno-spożywczym, z ogólnokrajową siecią dystrybucji i doświadczeniem w bankowości internetowej. Ta solidna podstawa, którą nadal chcemy umacniać, pozwoli nam znaleźć się w gronie najbardziej znaczących banków w Polsce – powiedział Jean-Laurent Bonnafé, Prezes BNP Paribas.
 
BNP Paribas jest doświadczonym bankiem, który od ponad 20 lat uczestniczy w rozwoju polskiej gospodarki. Przejęcie banku Fortis umożliwiło Grupie znaczący rozwój zarówno w obszarze detalicznym, jak i korporacyjnym.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!