| Autor: mikolaj

Prawie 30% firm planuje podwyżki cen produktów

Polskie przedsiębiorstwa pozytywnie oceniają koniunkturę gospodarczą – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Wpływa na to przede wszystkim zwiększający się popyt, choć nie brakuje narzekań na brak wykwalifikowanych rąk do pracy. Czy optymizm wśród firm oznacza podwyżki cen?

Prawie 30% firm planuje podwyżki cen produktów

Z powodu deflacji utrzymującej się w naszym kraju ceny spadły w ostatnim czasie średnio o 0,6–0,8% w skali roku. Polskie przedsiębiorstwa mają nadzieję, że kolejne miesiące 2016 r. będą dla nich lepsze. - Co czwarta firma (28%) zapowiada podwyżki cen produktów. Tylko 8% zamierza swoje ceny obniżać – mówi serwisowi infoWire.pl Jacek Kowalczyk, dyrektor marketingu i PR z firmy Grant Thornton.

Podwyżki zapowiadane przez polskich przedsiębiorców to dobra wiadomość z punktu widzenia gospodarki. Pokazują, że koniunktura się poprawia. Nieco inaczej patrzą na to konsumenci, którzy muszą się liczyć, że będą wydawali na zakupach więcej. - Na szczęście ceny będą rosły w bardzo niewielkim tempie, 1–2% rok do roku – zaznacza rozmówca.


Polska jest w niewielkiej grupie państw europejskich, które nie mają problemu ani z wysoką inflacją, ani z deflacją. A to świadczy o stabilności naszej gospodarki i naszego pieniądza.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!