Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Pierwszy okres kampanii cukrowniczej przebiegał bez zakłóceń

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Słoneczna pogoda i mała ilość opadów sprzyjają dużej zawartości cukru w korzeniach. W...

Słoneczna pogoda i mała ilość opadów sprzyjają dużej zawartości cukru w korzeniach. W ocenie Piotra Szajnera z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, plony buraków cukrowych wyniosą 650 ton/ha. Szacuje się, że technologiczny plon cukru może wynieść 10 ton/ha.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja cukru przekroczyć 2 mln ron
 
Jeśli w trakcie kampanii utrzymają się sprzyjające warunki pogodowe, to produkcja cukru w Polsce może wynieść 2,0-2,1 mln ton, gdyż areał uprawy buraków cukrowych został podniesiony do 201 tys. ha. Produkcja będzie znacznie wyższa od kwoty produkcyjnej wynoszącej 1405,6 tys. ton i krajowego zapotrzebowania - 1705 tys. ton.

Ceny cukru


Na krajowym rynku cukru utrzymuje się zwyżkowy trend cen. W sierpniu br. cena zbytu cukru workowanego wyniosła 2,40 zł/kg i była większa o 3% niż przed miesiącem oraz o 21,8% niż przed rokiem. Cena zbytu cukru paczkowanego - 2,88 zł/kg wzrosła aż o 15,2% w stosunku do lipca i była o 34,6% niż w sierpniu 2015 r.
 
W handlu detalicznym również utrzymuje się zwyżkowa tendencja cen cukru, gdyż cena w sierpniu br. wyniosła 2,97 zł/kg i była wyższa o 6,1% niż w lipcu oraz o 29,6% niż przed rokiem. Powodem wzrostu cen jest głównie poprawa koniunktury i zwyżka cen na globalnym rynku. Zwiększenie się cen zbytu przyczynił się do polepszenia wyników finansowych przemysłu cukrowniczego.
 
W pierwszym półroczu br. zysk netto wyniósł 325 mln zł w odniesieniu do 65 mln zł przed rokiem. Zysk był większy niż w całym 2015 r., kiedy było to 279 mln zł.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl