Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Copa-Cogeca: Równowaga na rynku cukru ulegnie zachwianiu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Copa-Cogeca wezwała państwa członkowskie do odrzucenia planów KE, które zachwiałyby...

Copa-Cogeca wezwała państwa członkowskie do odrzucenia planów KE, które zachwiałyby równowagą na rynku i podważyły porozumienie dotyczące reformy nowej WPR. Głosowanie na ten temat ma odbyć się 27 lutego podczas najbliższego posiedzenia Komitetu Zarządzającego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Pekka Pesonen, Sekretarz Generalny Copa-Cogeca, ostrzegł: - Od stycznia 2013 r. ceny cukru w UE spadły średnio o 100 €/t, podczas gdy szacuje się, że zapasy cukru kwotowego są na najwyższym poziomie od roku 2007/08. Na rynku istnieje nadwyżka, a ceny cukru białego na rynkach światowych nie pokrywają kosztów produkcji nawet w przypadku najbardziej konkurencyjnych producentów. Dlatego też Komisja nie może wprowadzać środków, które doprowadzą do zalania rynku cukrem. Doprowadziłoby to do bardzo istotnych wahań na rynku, wywołałoby większą presję na sektor i zagroziłoby zatrudnieniu na obszarach wiejskich UE. Co więcej, wszelki spadek cen wynikający z zastosowania takich środków byłby korzystny jedynie dla przemysłu cukrowniczego, ponieważ klienci nigdy nie odczuwają obniżki cen. Wpłynie to na dalsze pośrednich dgorszenie dochodów rolników, które już równe są połowie ochodów -.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Ceny żywności na święta będą rekordowe
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe

  W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl