| Autor: redakcja1

Więcej buraków cukrowych

Tegoroczne zasiewy buraków cukrowych w europejskich krajach, które są liderami w produkcji cukru w regionie, przebiegają dobrze, ale deszcze opóźniły nieco tempo kampanii. Jak wskazuje FAPA/FAMMU, najwięksi unijni potentaci cukrowi postawili na intensyfikację upraw, co jest ściśle związane z wygaśnięciem kwotowania produkcji cukru za półtora roku.

Więcej buraków cukrowych

Zasiewy buraków cukrowych w UE

Na początku kwietnia 2015 roku obsiano 90% planowanego areału buraków cukrowych we Francji, które według tamtejszego związku plantatorów (CGB) ma wynieść 400-405 tys. hektarów względem 383 tys. ha rok wcześniej. W skali roku areał upraw zwiększy się więc o 4-6%.
 
W Niemczech deszcze pokrzyżowały nieco plany części plantatorów, ale tamtejszy związek WVZ ocenia, że powierzchnia będzie większa w relacji rocznej.
 
Rosyjskie ministerstwo rolnictwa spodziewa się 9% zwyżki obszaru upraw buraków cukrowych. Tegoroczne zasiewy ruszyły wcześniej z uwagi na ciepły marzec, choć zimny kwiecień je wyhamował.
 
Początek tegorocznej kampanii ma przebiegać sprawnie w Polsce i Wielkiej Brytanii. We Włoszech prognozuje się nieznaczny spadek areału.Tagi:
źródło: