| Autor: kkj6

Austria – Przekroczenie kwoty mlecznej jest prawie pewne

Ostatnimi czasy znacząco wzrosły dostawy mleka w Austrii. Z tego też powodu trzeba było zaktualizować prognozy na temat opłaty karnej z powodu przekroczenia kwoty mlecznej.

Austria – Przekroczenie kwoty mlecznej jest prawie pewne


Według danych, w okresie od 1 kwietnia zeszłego roku do 20 lutego roku obecnego, do punktów skupu dostarczono 2,5 mln ton mleka, co oznacza, że wolumen ten o blisko 22 tysiące ton, czyli o 9 procent przekracza przypadającą na ten okres kwotę rozliczeniową.


Co więcej, otóż w styczniu tego roku dostawy były o 4,3 procenta większe niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Poza tym w pierwszej części zeszłego miesiąca nadwyżka wynosiła 3,8 procenta, a pod koniec miesiąca powiększyła się ona do 5,2 procenta niż w tym samym czasie roku wcześniejszego. Dlatego też prognozowana w poprzednim miesiącu wartość opłaty karnej za przekroczenie kwoty mlecznej została prawie podwojona i obecnie jest to 6,1 mln euro.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!