| Autor: kkj6

Austria – Przekroczenie kwoty mlecznej

Jak wykazują dane, w sezonie 2010/2011 przyznana Austrii kwota mleczna została przekroczona o ponad 28,5 tysięcy ton. W związku z tym kraj ten musi zapłacić karę rzędu 7,95 mln euro.

Austria – Przekroczenie kwoty mlecznej

Według aktualnych szacunków wysokość kary jest blisko dwukrotnie wyższa niż prognozy z lutego 2011 roku oraz o 1,85 mln euro w stosunku do przewidywań z marca tego roku.

Jak twierdzą specjaliści, przyczyną przekroczenia kwoty mlecznej była większa zawartość tłuszczu w mleku surowym. To właśnie według tego przyznawane są limity unijne. Wartość ta wyniosła 4,2 procenta, przy czym kwota była obliczana na 4,04 procenta zawartości tłuszczu.

W poprzednim sezonie austriaccy producenci przekroczyli limit o 3,5 procenta, czyli wyprodukowali łącznie 2,806 mln ton mleka. Niemniej jednak w dalszym ciągu mieszczą się w określonym limicie, który wynosi 2,817 mln ton.


Wielkość produkcji otrzymano poprzez przeliczenie ilości surowca pod kątem zawartości tłuszczu w mleku. W związku z tym otrzymano wolumen w wysokości 2,845 mln ton.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!