| Autor: kkj6

Bułgaria – Wykryto przypadki zachorowań na pryszczycę

W regionie, w którym znajdują się zarażone zwierzęta, ma być zabity cały inwentarz. Rolnicy z tamtejszych farm są zbulwersowani takimi nakazami.

Bułgaria – Wykryto przypadki zachorowań na pryszczycę

Przeprowadzone testy wskazały, że u kilkunastu zwierząt stwierdzono przypadek zachorowań na pryszczycę. Jak twierdzi rząd, jedynym wyjściem jest ubój i tłumaczy poszkodowanym rolnikom powody takiej decyzji.


Nie ma się co dziwić, bo ta choroba potrafi szybko się rozprzestrzeniać i w krótkim czasie może opanować cały kraj. Dlatego też lepiej stłamsić ją w zarodku.


Farmerzy pomimo rekompensat jakie otrzymają za swój inwentarz stratę mogą odczuwać jeszcze przez bardzo długi czas. Niestety odbudowa stada jest bardzo trudne i wymagające nakładów finansowych znacznie większych niż zaproponowane rekompensaty.


No cóż, rząd Bułgarii nie ma innego wyjścia, bo jeśli tego nie zrobi to pryszczyca może się rozprzestrzenić w całym kraju, co wywoła katastrofalne skutki nie tylko w rolnictwie, ale także w gospodarce.


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!