Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Copa-Cogeca chce zmiany kontyngentów importowych na wołowinę z Kanady

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zdaniem Lobby związków rolniczych Copa-Cogeca, Komisja Europejska powinna zmienić...

Zdaniem Lobby związków rolniczych Copa-Cogeca, Komisja Europejska powinna zmienić obowiązujące obecnie zasady rozdysponowania kontyngentów importowych na wołowinę, wynikające z zawartego dnia 18 października 2013 roku porozumienia o wolnym handlu między Wspólnotą a Kanadą.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Warto przypomnieć, iż po ratyfikacji porozumienia Unia Europejska otworzy dla Kanady dwa bezcłowe kontyngenty taryfowe. Jeden dotyczyć będzie mrożonej wołowiny w ilości 15 tys. ton, a drugi świeżego/chłodzonego mięsa wołowego – 35 tys. ton.
 
Copa-Cogeca zwraca uwagę, że metoda alokacji na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” będzie faworyzowała większe koncerny, kosztem mniejszych firm. W związku z tym duże przedsiębiorstwa zajmą bardziej uprzywilejowaną pozycję, związaną z możliwością zarządzania handlem, a małe i średnie unijne przedsiębiorstwa zaczną odczuwać brak równowagi na rynku. Będzie to miało odzwierciedlenie w stanie zatrudnienia w krajach Wspólnoty. Ponadto większe firmy będą miały możliwość kontrolowania cen.
 
Związkowcy ostrzegają, że po zawarciu porozumienia handlowego ze Stanami Zjednoczonymi, podobną rolę mogą odegrać amerykańskie firmy, które posiadają jeszcze większy multinarodowy charakter, co przyczyni się do tego, że ich rola będzie jeszcze bardziej potężniejsza.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Pijemy więcej wody – 112 litrów w ciągu roku
 • Pijemy więcej wody – 112 litrów w ciągu roku

  W ostatnich latach produkcja wody butelkowej w okresie letnim odnotowuje znaczący wzrost, co spowodowane jest głównie rosnącym popytem na rynku krajowym. Od 2013 do 2016 roku spożycie wody...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl