| Autor:

Ile krowa daje mleka?

Dziś dzięki technice i rozwojowi gospodarstw znamy dokładne ilości produkowanego mleka.

 

Hodowanie rożnego rodzaju krów może być opłacalne. Przede wszystkim dlatego, że krowy, którymi dobrze się opiekujemy są zdrowsze dają więcej wartościowszego mleka, a co za tym idzie, jakość i wydajność naszej produkcji stale rośnie.

 

Dziś przy pomocy nowoczesnej techniki bez trudu możemy zaobserwować ile poszczególna krowa dała mleka, czy jest w okresie rui, jak szybko się doiła lub czy np. jest chora. Takie możliwości zdecydowanie ułatwiają pracę hodowcy.

 

Niestety sprzęt nie jest tani. Dlatego mogą sobie na niego pozwolić tylko takie gospodarstwa, w których zastosowanie takiego rozwiązania jest to opłacalne. Przykładem może być ferma z Gilowa, która zaopatrzyła krowy w takowe transpondery, czyli urządzenia lokalizujące krowę w dojarni. Ponadto stado dostało również nową oborę. Wszystko po to, aby komfort życia zwierząt był jak najlepszy, a przede wszystkim bezstresowy. Program mieszania pasz również jest wprowadzony, gdyż rasowe krowy są bardzo wymagające, ale potrafią się odwdzięczyć najlepszym Polskim produktem.

 

Obecna koniunktura w przemyśle mleczarskim wraz z dopłatą od sztuki pozwala hodowcy na godny zarobek.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!