| Autor: mikolaj

K. Jurgiel: Będziemy dążyć do tego, aby rynek mleka był stabilny

We wczorajszym (3.02.2016 r.) sympozjum zorganizowanym przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich uczestniczyli minister Krzysztof Jurgiel oraz sekretarz stanu Jacek Bogucki. Tematem spotkania była aktualna sytuacja w sektorze i na rynku mleczarskim.

K. Jurgiel: Będziemy dążyć do tego, aby rynek mleka był stabilny

Spotkanie miało na celu poinformowanie producentów oraz przetwórców mleka o działaniach podejmowanych przez resort rolnictwa.

- Chcemy rozmawiać, słuchać wniosków i doświadczeń. Wspólnie będziemy dążyć do tego, aby rynek mleka był stabilny. W tym celu także na forum Unii Europejskiej będziemy podejmować odpowiednie działania – mówił Krzysztof Jurgiel.


Minister poinformował, że na najbliższym posiedzeniu unijnej rady ministrów Agrifish, Polska złoży wniosek o podjęciu działań interwencyjnych na rynku mleka.

Minister Jurgiel podkreślił, że zdecydowanie trzeba domagać się zmiany rozporządzeń dotyczących rynków rolnych w obszarze zarządzania ryzykiem. Zdaniem ministra stwierdzenia zawarte w aktach legislacyjnych UE, odnośnie podejmowania przez Komisję Europejską działań w związku z kryzysem, powinny być bardziej konkretne.

Sekretarz stanu Jacek Bogucki przedstawił listę działań podejmowanych przez polski rząd w kierunku poprawy sytuacji na poszczególnych rynkach, w tym na rynku mleka. Przypomniał o przygotowanym wsparciu dla producentów mleka, którzy w roku kwotowym 2014/2015 wprowadzili do obrotu mleko w ilości nie mniejszej niż 15000 kg. Środki będą wypłacane zgodnie z zapisami rozporządzenia, przyjętego już przez Radę Ministrów.Tagi:
źródło: