| Autor: kkj6

Mleko znów cieszy się sporym zainteresowaniem

Mimo, iż pełne dane wykorzystania krajowej kwoty mlecznej zostaną podane do wiadomości publicznej dopiero w połowie maja, to już w ostatnich dniach marca było wiadomo, że naszym producentom kary nie grożą. Zmieściliśmy się w wyznaczonych limitach.

Mleko znów cieszy się sporym zainteresowaniem

Rolnicy do końca marca musieli bardzo uważać, aby ich produkcja nie przekroczyła dozwolonego im maximum. Kary za przekroczenie kwoty mlecznej są bardzo wysokie, dlatego w ich interesie było zadbać o ich uniknięcie. Właściwie już mogą odetchnąć z ulgą.

Niemniej jednak wielu z nich było bardzo blisko, a niektórzy, bo około 30-40 tysięcy rolników przekroczyło dozwolony limit.

Jest to po części znak, że hodowcy krów mlecznych chcą się rozwijać. Produkcja mleka w obecnym czasie jest jedną z bardziej stabilnych działalności rolniczych, która dodatkowo przynosi satysfakcjonujące zyski.

Mleko znów wraca do łask Polaków i zajmuje w nich szczególne miejsce. Spółdzielnie oraz zakłady mleczarskie zdają sobie z tego sprawę i zacięcie walczą o zdobycie tego surowca.

Hodowcy są pełni nadziei na to, że dobra sytuacja w mleczarniach przełoży się na wzrost ich zarobków. Co więcej, otóż, jak twierdzą eksperci, może się to przyczynić do zwiększenia dostaw mleka już w tym roku kwotowym.

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!