Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
4 mln euro na kampanię promocyjną sprzedaży wołowiny na rynkach trzecich

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Komisarz Unii ds. rolnictwa Phil Hogan zapowiedział przeznaczenie 4 mln EUR na promocję...

Komisarz Unii ds. rolnictwa Phil Hogan zapowiedział przeznaczenie 4 mln EUR na promocję sprzedaży mięsa wołowego na rynkach trzecich w 2017 r – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Hogan podkreślił, że o ile w sektorze wieprzowiny oraz mleka we Wspólnocie nastąpiła jakaś poprawa, to w sektorze wołowiny obserwuje się obniżek cen, wynikający z rosnącej liczby ubojów krów mlecznych oraz jałówek. Jednak pozytywnym zjawiskiem jest odnotowany dynamiczny wzrost eksportu towarów z wołowiny (w pierwszych siedmiu miesiącach eksport zwyżkował o 16,8% r/r) na rynki trzecie głównie do krajów śródziemnomorskich, Afryki oraz Azji.

 

Ponadto nowymi obiecującymi rynkami zbytu, z dużym potencjałem sprzedaży stały się Filipiny oraz Izrael. Komisarz Hogan dodał, że będzie kontynuował ofensywę dyplomatyczną, zmierzającą do uruchomienia nowych rynków zbytu na wołowinę jak również zwiększenie wywozu na rynki, do których trafia już mięso ze Wspólnoty. Dodatkowo Hogan wspomniał o planowanej misji handlowej w tej sprawie, która odbędzie się na początku listopada br. oraz o wyjeździe do Turcji pod koniec roku na negocjacje, które dotyczą poszerzenia dostępu dla żywca wołowego eksportowanego z UE do Turcji. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)

  W dniach od 2 do 8 kwietnia 2018 w stosunku do notowań sprzed tygodnia zaobserwowano spadek cen żywca wołowego i kurcząt brojlerów, a także stabilizację cen żywca wieprzowego oraz wzrost cen...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl