| Autor: redakcja1

BSE u bydła w Walii

Walijczycy poinformowali o wykryciu pojedynczego przypadku tzw. choroby szalonych krów (BSE) u bydła (u padłej krowy) – poinformowała FAMMU/FAPA.

BSE u bydła w Walii

BSE w Walii

Jest to pierwszy przypadek tej choroby stwierdzony w 2015 roku w Wielkiej Brytanii i tym samym pierwszy wykryty od trzech lat w Walii. Warto przypomnieć, że jeszcze na początku lat 90-tych co roku wykrywano na terenie Wielkiej Brytanii kilka tysięcy przypadków BSE u bydła.

 

Wprowadzenie przez UE szeregu środków bezpieczeństwa, jak chociażby zakaz stosowania mączek mięsno-kostnych w paszach czy usuwanie materiałów szczególnego ryzyka, zredukowały wykrywanie tej choroby w Unii do kilku przypadków rocznie, przy czym w 2014 r. wykryto w Wielkiej Brytanii tylko jeden przypadek BSE.

W tym roku stwierdzono tą chorobę do tej pory w Irlandii - jeden przypadek, a także w Norwegii, Słowenii i w Kanadzie - tylko pojedyncze przypadki.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!