| Autor: kkj6

Polska jest liderem w eksporcie wołowiny poza granice Unii Europejskiej

Według danych Komisji Europejskiej, eksport polskiej wołowiny zwiększył się czterokrotnie. To nie tylko świadczy o atrakcyjnej cenie tego mięsa, ale również o jego wysokiej jakości.

Polska jest liderem w eksporcie wołowiny poza granice Unii Europejskiej


Obecnie największymi odbiorcami naszej wołowiny jest Rosja oraz Turcja. Co więcej, otóż te kraje w 2010 roku zaczęły importować znacznie więcej naszego mięsa.


Poza tym sytuacji tej sprzyjała także słaba pozycja euro oraz nie za wysokie koszty transportu. Dzięki odpowiednim działaniom już teraz można zobaczyć efekty. Niemniej jednak, jeśli zainteresowanie polską wołowiną będzie w dalszym ciągu rosło to trzeba będzie zwiększyć pogłowie bydła mięsnego.


Dlatego też Unia Europejska w przeciągu dwóch lat planuje uruchomienie dodatkowej puli pieniędzy w formie dotacji by zachęcić rolników do chowu bydła mięsnego.


Takie rozwiązania są niezwykle istotne dla hodowców, gdyż to pomoże im na podwyższenie jakości wołowiny. Niestety aktualnie większość zwierząt przeznaczonych na ubój pochodzi z ras mieszanych.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!