| Autor: redakcja11

Pakiet działań na rynkach rolnych obejmie producentów mleka

W dniu 27 czerwca 2016 roku w Luksemburgu odbyło się posiedzenie Rady Ministrów Rolnictwa UE – podaje FAMMU/FAPA.

Pakiet działań na rynkach rolnych obejmie producentów mleka

Na spotkaniu omawiane były sprawy działań na rynkach rolnych. Zwracano uwagę również na sytuację na rynku mleka i przetworów mlecznych. W swoim wystąpieniu minister Jurgiel poinformował, że przedłużający się kryzys na rynku mleka i jego przetworów powoduje sukcesywne pogorszenie sytuacji dochodowej gospodarstw. Zaapelował o niezwłoczne podjęcie dalszych działań stabilizacyjnych, finansowanych z budżetu UE, w tym wprowadzenie kolejnego ukierunkowanego wsparcia bezpośredniego dla producentów mleka oraz podniesienie cen interwencyjnych.

 

Co ważne minister powiadomił, że w ramach Wspólnej Polityki Rolnej należy zastosować różnorodne instrumenty dla danych sektorów. Celem jednych mechanizmów powinno być usunięcie nadwyżek rynkowych, podczas gdy inne powinny być skierowane na zagospodarowanie zebranych zapasów interwencyjnych.

 

Podsumowując dyskusję na rynkach rolnych, Komisarz Phil Hogan zapowiedział przedstawienie w lipcu br. pakietu działań na rynkach rolnych, w tym propozycji finansowania działań w celu stabilizacji rynku mleka. Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!