| Autor: redakcja1

Prognoza sytuacji na światowym rynku mleka

Światowy wzrost zapotrzebowania na produkty mleczne będzie się przyczyniał do utrzymania zwyżkowych trendów w globalnej produkcji mleka.

Prognoza sytuacji na światowym rynku mleka
Jak wynika z przewidywań Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) w 2018 r. światowa produkcja surowca prawdopodobnie osiągnęła poziom 827 mln ton, a więc o 2% wyższy niż w 2017 r.
 
Komisja Europejska szacuje, że produkcja mleka w Unii Europejskiej będzie wykazywała dalszą zwyżkę. W 2019 r. unijni producenci prawdopodobnie wyprodukują 168 mln ton mleka krowiego w odniesieniu do 166,6 mln ton przewidywanych na 2018 r., co oznacza wzrost o niecały 1%.
 
Zwiększenie się produkcji będzie determinowane głównie rosnącą wydajnością mleczną o 1,2% do 7 240 kg/szt., która zrekompensuje minimalną redukcję stada bydła mlecznego o 0,4% do 22,9 mln szt.
 
Unia Europejska, po Indiach, pozostaje najważniejszym producentem mleka na świecie – udział UE w globalnej produkcji mleka stanowi 20%. Polska jest 13. producentem mleka krowiego na świecie, z 2% udziałem, a w unijnej produkcji znajduje się na 5. miejscu, po Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!