Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Trwają badania na obecność koniny w wołowinie

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zgodnie z zaleceniem Komisji Europejskiej, unijne laboratoria rozpoczęły drugą serię badań...

Zgodnie z zaleceniem Komisji Europejskiej, unijne laboratoria rozpoczęły drugą serię badań produktów z wołowiny – podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Badania mają na celu wykluczyć obecność koniny w produktach z wołowiny i dać przekonanie konsumentom, że kupowania przez nich wołowina zawiera deklarowane przez producentów mięso. Zeszłoroczna afera nadszarpnęła bowiem zaufanie do branży spożywczej w Unii Europejskiej.
 
Kontrole z założonia potrwają do 16 czerwca 2014 roku. Natomiast wyniki zostaną przedstawione do 22 lipca bieżącego roku i będą uzupełnione o wszelkie podjęte środki egzekucyjne.
 
Wszystkie produkty, które będą zawierały więcej niż 1% koniny będą wykluczone, a konsumenci zostaną poinformowani o tym fakcie.
 
Przypomnijmy, iż poprzednie kontrole wykazały, że prawie 5% sprzedawanych w Unii Europejskiej produktów z wołowiny zawierało w swoim składzie mięso końskie.
 
Do badań zostanie pobranych 150 próbek mięsa mielonego, kiełbasy i gotowych dań z wołowiną w każdym z państw: w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, we Francji oraz we Włoszech.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl