Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Dostawy mleka w UE wzrosną o 0,6%. Ponownie zwiększy się wydajność krów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według najnowszych prognoz Komisji Europejskiej zawartych w opublikowanym niedawno, zimowym...

Według najnowszych prognoz Komisji Europejskiej zawartych w opublikowanym niedawno, zimowym raporcie „Short-term Outlook" w 2017 r., w porównaniu z rokiem poprzednim dostawy mleka w Unii Europejskiej zwiększą się o 0,6%.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja mleka w UE

Oznacza to, że eksperci KE, w odniesieniu do poprzedniej prognozy z listopada 2016 r. nieznacznie, bo o 0,1 pkt. proc. podnieśli swoje oczekiwania co do dynamiki wzrostu dostaw mleka we Wspólnocie.
 
Wg analityków KE, o ile jeszcze w I kwartale br. dostawy mleka będą mniejsze niż przed rokiem, to w kolejnych, przy stabilnych cenach mleka, należy oczekiwać, że poziom dostaw będzie już wyższy w porównaniu do analogicznych okresów 2016 r.
 
Jak wskazuje Paweł Wyrzykowski, ekspert rynków rolnych BGŻ BNP Paribas, tempo wzrostu dostaw w krajach UE-15 będzie słabsze niż w przypadku krajów, które dołączyły do UE po 2003 r. (UE-N13) i wyniesie odpowiednio 0,5 i 1,0%. Warto zauważyć, że zwiększenie dostaw mleka w UE, w 2017 r. będzie skutkiem wzrostu mleczności krów (o 2,0%), szczególnie w krajach UE-N13 (o 4,0%) oraz poprawy towarowości produkcji mleka (wskaźnika dostaw) o 0,2 pkt. proc. Eksperci KE, oczekują bowiem, że pogłowie krów w 2017 r. ulegnie redukcji o 1,6%.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe
 • Ceny żywności na święta będą rekordowe

  W grudniu ceny żywności w Polsce będą o 4,5 proc. wyższe niż przed rokiem. Tempo wzrostu cen tych produktów będzie zatem najszybsze od 2011 r., kiedy to w grudniu ceny żywności były o 4,7...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl