| Autor: redakcja1

Wzrost produkcji wołowiny

Zgodnie z prognozą USDA globalna produkcja mięsa wołowego w 2019 r. może zwiększyć się o 0,6%.

Wzrost produkcji wołowiny
Szacuje się, że produkcja mięsa wołowego wzrośnie w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Chinach i Indiach, a w UE, Argentynie, Australii będzie nieco mniejsza niż w 2018 r.
 
Światowy eksport wołowiny prawdopodobnie będzie o 2,7% wyższy niż w 2018 r., w tym będzie pochodził przede wszystkim z Brazylii, Indii, Australii i USA, a światowy import o 4,4%. Najwięcej zostanie zaimportowane do Chin, USA, Japonii i Korei Południowej.
 
Eksperci Komisji Europejskiej szacują, że w 2019 r. produkcja mięsa wołowego w UE zmaleje o 1,3%, wywóz i przywóz zwiększy się odpowiednio o 3% i 4%. Spadek produkcji będzie wynikiem mniejszego pogłowia we Francji, Holandii, Włoszech, Niemczech i Wielkiej Brytanii.
 
Produkcja nie obniży się prawdopodobnie w Irlandii, co będzie efektem większej podaży cieląt, która jest konsekwencją mniejszego wysyłki żywych zwierząt w 2018 r., a także w Hiszpanii z powodu ożywienia krajowego zapotrzebowani. Zdaniem ekspertów produkcja zwiększy się w Polsce, a zadecyduje o tym stosunkowo duży popyt eksportowy.


Tagi:
źródło: