Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
WPR: Copa-Cogeca skrytykowała pierwszy pakiet aktów delegowanych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Copa-Cogeca skrytykowała pierwszy pakiet aktów delegowanych w sprawie reformy Wspólnej...

Copa-Cogeca skrytykowała pierwszy pakiet aktów delegowanych w sprawie reformy Wspólnej Polityki Rolnej (WPR), przyjęty w tym tygodniu przez Komisję i uprzedziła, że utrudni on rolnikom wdrażanie reformy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Jak zaznaczył Pekka Pesonen, Sekretarz Generalny Copa-Cogeca: - W lecie ubiegłego roku domagaliśmy się szybkiego i pozytywnego porozumienia w sprawie reformy WPR. Po trzech latach negocjacji ministrom UE, eurodeputowanym i Komisji udało się osiągnąć porozumienie, które możemy przyjąć. Europejscy rolnicy robią wszystko, aby nowa WPR działała sprawnie, produkują żywność w sposób zrównoważony, bez zagrażania naszej zdolności produkcyjnej.
 
Dokładają wszelkich starań stosując instrumenty zazieleniania zgodnie ze swoimi możliwościami oraz z uwarunkowaniami i środowiskiem. Potrzeba nam także szybkich decyzji w sprawie wdrażania reformy, tak aby zaczęła ona obowiązywać w dn. 1 stycznia 2015 r.
 
Po czym dodał - Ale teraz, w aktach delegowanych, Komisja wykracza poza pakiet kompromisowy uzgodniony w lecie ubiegłego roku. Szczególnie niepokoi nas aspekt wdrażania obszarów proekologicznych w ramach reformy.
 
Restrykcyjne zasady sadzenia roślin wiążących azot oraz ścisłe ograniczenia co do metod upraw stosowanych na obszarach proekologicznych zmuszą rolników do podejmowania decyzji o wyłączeniu gruntów z produkcji. Byłoby to sprzeczne z wnioskami głów państw UE, według których zazielenianie nie może pociągnąć za sobą wyłączania gruntów rolnych z produkcji. UE osłabia swoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego poprzez ograniczenie możliwości produkcji żywności.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Zazielenienie – ułatwienia dla rolników
 • Zazielenienie – ułatwienia dla rolników

  Na wniosek ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela Komisja Europejska wydała decyzję umożliwiającą rolnikom skorzystanie z odstępstwa od obowiązku zastosowania w roku 2018 jednej z...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Rolnictwo ekologiczne – tematy i obszary badawcze - dotacje
 • Rolnictwo ekologiczne – tematy i obszary badawcze - dotacje

  29 września 2017 roku, w Dzienniku Urzędowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały ogłoszone listy obszarów i tematów badawczych, w ramach których będzie można ubiegać się o dotacje do...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl