| Autor: kkj6

Nadal można składać wnioski o wsparcie na systemy jakości żywności

Mimo sporego zainteresowania projektem w dalszym ciągu można składać wnioski. Do tej pory z tego działania skorzystało ponad 15 tysięcy rolników.

Nadal można składać wnioski o wsparcie na systemy jakości żywności


Wielu rolników prowadzi produkcję zintegrowaną, bo tylko w ten jest to opłacalne. Niestety potrzeba do tego właściwych certyfikatów, bo chociażby w sadownictwie jest to podstawowym wymogiem, bez którego wytwórcy nie mają możliwości eksportowania swoich produktów do innych krajów.


Poza tym wyrobienie takiego dokumentu to nie tylko spełnienie odpowiednich norm, ale i ogromne koszty, na które rolnik nie może sobie niekiedy pozwolić. Dlatego też wzięcie udziału w tym programie pozwalana odzyskanie poniesionych kosztów w celu uzyskania właściwego certyfikatu.


O wsparcie z tego programu mogą się ubiegać rolnicy, którzy wytwarzają żywność o wysokiej jakości jak produkcja ekologicznej żywności, chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych, systemy produkcji zintegrowanej i nie tylko.


Wysokość dotacji może być dla każdego inna i uzależniona jest od kosztów poniesionych na uzyskanie właściwych certyfikatów.


Niemniej jednak jedyną trudnością w tym przypadku może okazać się pilnowanie terminów składania wniosków.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!