| Autor: mikolaj

Pomoc suszowa trafiła już do ponad 100 tys. rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca wsparcie rolnikom, którym tegoroczna susza zniszczyła w znacznym stopniu plony oraz plantatorom czarnej porzeczki, którzy z powodu niskich cen ponieśli straty finansowe i rozpoczęła wypłatę należnego im wsparcia.

Pomoc suszowa trafiła już do ponad 100 tys. rolników

Pomoc suszowa

Do 6 listopada 105,9 tys. rolników, którzy z powodu suszy ponieśli straty, otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 248 mln zł. Natomiast na konta bankowe 12 tys. plantatorów czarnej porzeczki wpłynęło 20,65 mln zł pomocy z tytułu niskich cen tych owców. Wszystkie wpływające zlecenia płatności są realizowane na bieżąco.

Wnioski o taką pomoc można było składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 września 2015. Rolnicy, którzy ubiegali się o pomoc w związku z suszą złożyli w tym czasie w ARiMR ok. 174 tys. wniosków o pomoc. Wynikająca z nich kwota jest wyższa od 450 mln zł zaplanowanych na ten cel w tegorocznym budżecie krajowym. Dlatego, aby wszyscy poszkodowani mogli dostać wsparcie finansowe, konieczne było zastosowanie współczynnika korygującego, który wynosi 0,81.


Natomiast rolnicy, którzy w 2015 roku byli producentami owoców czarnej porzeczki i z powodu niskich cen ponieśli straty, złożyli do ARiMR 14,1 tys. wniosków na kwotę 24,1 mln zł.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!