| Autor: mikolaj

Ponad 90 tys. wniosków o nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka. Najwięcej złożono w woj. mazowieckim

Agencja Rynku Rolnego przedstawiła informację na temat realizacji działań w zakresie pakietu pomocowego Komisji Europejskiej.

Ponad 90 tys. wniosków o nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka. Najwięcej złożono w woj. mazowieckim

Nadzwyczajne wsparcie w sektorze mleka

O udzielenie nadzwyczajnego wsparcia w sektorze mleka mógł ubiegać się producent mleka, który w roku kwotowym 2014/2015 wprowadził do obrotu mleko w ilości nie mniejszej niż 15 tys. kg i w dniu złożenia wniosku o udzielenie wsparcia posiadał co najmniej 3 krowy typu użytkowego: mlecznego lub kombinowanego, w wieku przekraczającym 24 miesiące, zgłoszone do rejestru zwierząt gospodarskich oznakowanych i siedzib stad tych zwierząt.

Wsparcie udzielane będzie do maksymalnej wysokości dostaw nie większej niż 300 000 kg.


Do 2 czerwca 2016 r. wszystkie wnioski zostały zweryfikowane i przygotowane do wydania rozstrzygnięć administracyjnych – 91,5 tys. wniosków kwalifikuje się do udzielenia wsparcia finansowego, najwięcej w woj. mazowieckim (23,7 tys.), podlaskim (17,4 tys.) oraz łódzkim i wielkopolskim (po 9,7 tys.). Liczba wniosków z tych czterech województw w ogólnej liczbie złożonych wniosków stanowiła 66,2%. Wysokość wsparcia przysługującego do kilograma mleka wynosi ok. 1,5 gr.

Proces generowania decyzji w sektorze mleka został już zakończony, trwał od 1 do 4 czerwca br. Przewiduje się, że środki finansowe z tytułu nadzwyczajnego wsparcia w sektorze mleka zostaną wypłacone już do 16 czerwca br.

 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!