| Autor: mikolaj

Znamy stawkę pomocy dla producentów trzody

Agencja Rynku Rolnego ustaliła wysokość wsparcia przysługującego na sztukę trzody chlewnej w ramach tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych. Rolnicy, którzy spodziewali się kwoty bliskiej 70 zł będą rozczarowani.

Znamy stawkę pomocy dla producentów trzody

Na podstawie § 10 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych (Dz. U. z 2016 r., poz. 141) Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że wysokość wsparcia przysługującego na sztukę świni wynosi 20,10879 zł.

Zgodnie z § 7.2 ww. rozporządzenia wysokość wsparcia przysługującego do świń o numerze identyfikacyjnym, który jest numerem siedziby stada producenta świń ubiegającego się o wsparcie lub którego gospodarstwo zostało objęte w posiadanie zgodnie z zapisami § 7.2 pkt 2 (a, b) wynosi 40,21758 zł na sztukę świni.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!