Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ceny jaj większe niż przed rokiem

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Na rynku jaj spożywczych ptasia grypy nie wyrządziła większych szkód, gdyż ogniska choroby...

Na rynku jaj spożywczych ptasia grypy nie wyrządziła większych szkód, gdyż ogniska choroby nie występowały w dużych fermach kur niosek.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Cena jaj

Poza tym Polska dostarcza jaja przede wszystkim do UE, dlatego obostrzenia względem polskiego towaru wprowadzone przez poza unijnych odbiorców miały nieznaczny wpływ na handel zagraniczny i ogólnie na rynek jaj.
 
W marcu 2017 r. miesięczna cena jaj wszystkich klas wagowych, sprzedawanych przez zakłady pakujące, wyniosła 33,92 zł za 100 sztuk i była większa o 3,6% niż w lutym, ale tylko o 0,1% niż w roku poprzednim. W skali roku podrożały jaja klasy XL, których cena wzrosła o 3,3% oraz klasy S o 4,8%.
 
Jak zauważa Grzegorz Dybowski z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, jaja klasy M były tańsze o 1% niż przed rokiem, a klasy L o 6,3%. W relacji do poprzedniego miesiąca wzrosły ceny jaj klasy S i to aż o 20% oraz klasy M o 3,4%. Jaja klasy L były kosztowały mniej o 3%, a klasy XL o 0,7%.
 
W okresie pierwszego kwartału br. cena jaj wszystkich klas wagowych była o 2,4% niższa niż w analogicznym okresie 2016 r. Zmniejszyły się ceny jaj klasy L o 4,4%, klasy M o 3,2% i klasy S o 4,1%. Tylko jaja klasy XL podrożały o 1%.
 
Ceny skupu jaj przeznaczonych do przetwórstwa przemysłowego były w marcu 2017 r. mniejsze o 6% niż przed miesiącem i o 4,6% niż przed rokiem. Spadek cen skupu jaj przerobowych ma miejsce od początku br. Ceny te zmalały o 18,6% w relacji do grudnia 2016 r.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu
 • Wniosek o zakaz importu ziemniaków z Egiptu

  W ziemniakach pochodzenia egipskiego wykryto groźną dla upraw bakterię. W związku z tym minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisał wniosek do Komisji Europejskiej o wprowadzenie zakazu importu...
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt
 • Zarząd KRIR w sprawie projektów zmian ustawy o ochronie zwierząt

  Zarząd KRIR, oczekuje wycofania z przedłożonych projektów zapisów dotyczących zakazu chowu i hodowli zwierząt w celu pozyskiwania z nich futer, uboju zwierząt gospodarskich bez uprzedniego oraz...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl