| Autor: redakcja6

Ceny kurcząt brojlerów w UE (kwiecień 2014)

Ze wstępnych informacji podanych przez Komisję Europejską wynika, że w kwietniu bieżącego roku średnia cena sprzedaży tuszek patroszonych z szyjkami w Unii Europejskiej ukształtowała się na poziomie 194,7 euro/100 kg, co oznacza, że wzrosła o 0,5% wobec marca bieżącego roku i o 0,3% w stosunku do kwietnia 2013 roku – poinformowała FAMMU/FAPA.

Ceny kurcząt brojlerów w UE (kwiecień 2014)
Porównując do średniej unijnej z kwietnia w latach 2009-2013 notowania kurcząt były wyższe o 7%.
 
W kwietniu bieżącego roku kurczęta podrożały w skali miesiąca w 17 państwach członkowskich, najbardziej w Portugalii, bo o 6% oraz w Bułgarii – o 4%.
 
Natomiast w ośmiu krajach notowania tuszek patroszonych spadły, przy czym w największym stopniu – o 5%, w Słowenii.
 
Ceny kurcząt w Polsce wzrosły nieznacznie (o 0,1%) wobec marca i wyniosły 137,4 euro/100 kg. Pozostały jednocześnie najniższe spośród całego ugrupowania wynosząc 71% średniej unijnej.
 
Najdroższe spośród wszystkich państw Wspólnoty były brojlery w Niemczech i Finlandii, gdzie za 100 kg tego mięsa płacono przeciętnie 265-267 euro.
 
Jak podała FAMMU/FAPA, czynnikiem wzmacniającym ceny kurcząt na rynku unijnym jest duże zapotrzebowanie na drób oraz na eksport do krajów trzecich.  
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!