Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Eksport i spożycie jaj konsumpcyjnych

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W 2016 r. eksport jaj konsumpcyjnych z Polski był większy o 1,2%, a import o 16,1% niż w roku...

W 2016 r. eksport jaj konsumpcyjnych z Polski był większy o 1,2%, a import o 16,1% niż w roku poprzednim. Wywóz przetworów z jaj wzrósł o 30,2%, natomiast import o 33,8%.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W okresie styczeń-lipiec 2017 r. sprzedano za granicą o 21,4% mniej jaj w skorupkach, ale o 9,6% więcej przetworów z jaj niż w porównywalnym okresie 2016 r. spadek eksportu jaj świeżych to w dużym stopniu wynik grypy ptaków i dużej podaży jaj w całej UE. Polska nie wykazuje tu także przewagi cenowej, jaką ma na rynku mięsa drobiowego. W okresie od stycznia do sierpnia cena polskich jaj, tj. średnia cena jaj klasy L i M wyrażona w euro była o 5% wyższa niż cena unijna.
 
Niektórzy importerzy nie objęli obostrzeniami produktów poddanych obróbce termicznej, stąd zwyżka wywozu przetworów z jaj. Zakup jaj świeżych zwiększył się w okresie styczeń-lipiec o 6,8%, a przetworzonych o 10,9%. Jednak w lipcu przywieziono mniej o 31% jaj w skorupkach i o 40% przetworów z jaj niż w lipcu 2016 r.
 
W obrębie całego 2016 r. konsumpcja jaj w gospodarstwach domowych nie uległa zmianie w porównaniu z rokiem poprzednim, była jednak o 2,2% mniejsza niż w 2014 r. W pierwszym kwartale br. spożycie bezpośrednie jaj wyniosło 12,6 szt. na osobę i było takie samo jak w porównywalnym okresie przed rokiem. Konsumpcja jaj w gospodarstwach domowych nie wykazuje więc trendu zwyżkowego. Jest to m.in. wynik drożejących jaj w handlu detalicznym.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl