| Autor: redakcja1

Zaostrza się konkurencja na ryku drobiu. Firmy drobiarskie inwestują za granicą

Coraz więcej firm poszerza swoje portfolio i wychodzi z inwestycjami poza granice swojego kraju - zauwaza Bank BGŻ BNP Paribas. Takim krajem jest Hiszpania, gdzie Grupo Fuertes w 2015 roku podjęła decyzję o zakupieniu 5,06 proc. udziałów w Cherkizovo będącej rosyjską grupą zajmującą się produkcją drobiu. Wartość tej transakcji wyniosła 30 mln dolarów.

Zaostrza się konkurencja na ryku drobiu. Firmy drobiarskie inwestują za granicą

Konkurencja na rynku drobiu

Podmiot, z którym Grupo Fuertes zacieśnia współpracę, jest największą pionowo zintegrowaną firmą drobiarską w Rosji. Cherkizovo to jeden z trzech największych graczy w produkcji drobiu jak brojlerów i indyków, a także wieprzowiny i przetwórstwa mięsa na rynku rosyjskim. Według Agra Europe, w 2014 r. podmiot ten wytworzył ponad 800 tys. t produktów mięsnych oraz 1,4 mln t paszy.

Niemniej jednak, współpraca pomiędzy tymi dwoma podmiotami rozpoczęła się już w 2012 r., kiedy podmiot hiszpański wsparł finansowo Cherkizovo przy budowie fermy indyków. Inwestycja ta powinna zostać zakończona w 2016 r. Będzie wtedy największą w Rosji fermą indyków, z kontyngentem produkcji na poziomie 50 tys. t mięsa indyczego rocznie. W ten sposób firma może stać się liderem w produkcji tego mięsa w Rosji.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!