| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbytu tuszek drobiowych

Na początku 2020 r. na poziom cen zbytu tuszek kurcząt i indyków wpływ miało pojawienie się na terenie kraju ognisk grypy ptaków, a w następnych tygodniach rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa, która spowodowała wprowadzenie szeregu obostrzeń w gospodarce.

Krajowe ceny zbytu tuszek drobiowych
Jak wynika z danych ZSRIR MRiRW w kwietniu 2020 r. zakłady drobiarskie zbywały tuszki kurcząt po 3,91 zł/kg, a więc taniej aż o 30% niż w marcu br. i o 31% niż przed rokiem. W maju br. sytuacja epidemiczna w Polsce uległa polepszeniu. W wyniku znoszenia obostrzeń – m.in. otwarcia punktów gastronomicznych i hoteli wzrosło zapotrzebowanie na produkty drobiowe, co spowodowało, że ceny tuszek się zwiększyły. W maju br. tuszki kurcząt zbywano po 4,40 zł/kg, czyli drożej o 12% niż przed miesiącem, ale o 20% taniej niż w maju 2019 r.
 
W kwietniu br. cena tuszek indyków patroszonych wynosiła 9,81 zł/kg i była wyższa o 6% niż w marcu br. oraz o 9% niż przed rokiem. W maju 2020 r. ceny indyków zmalały. W miesiącu tym zakłady drobiarskie sprzedawały tuszki indycze po 8,52 zł/kg, a zatem taniej o 13% niż w kwietniu oraz o 6% niż przed rokiem.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!