| Autor: redakcja1

UE: Nieznaczny spadek cen kurcząt w październiku

Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, średnia cena sprzedaży kurcząt brojlerów (tuszki 65%) na rynku UE w październiku br. wyniosła 174,5 EUR/100 kg i była mniejsza o 1% niż we wrześniu i o 5,5% niż przed rokiem.

UE: Nieznaczny spadek cen kurcząt w październiku
W skali miesiąca ceny kurcząt zmniejszyły się w 13 państwach członkowskich UE, w największym stopniu ponownie w Portugalii o 13% i Polsce o 8% do 110 EUR/100 kg. Notowania polskich kurcząt stanowiły 63% średniej unijnej.
 
FAMMU/FAPA podaje, że w 14 krajach kurczęta we wrześniu podrożały, najbardziej po raz kolejny we Włoszech o 11%. Najniższe ceny w całym ugrupowaniu obserwuje się od kwietnia br. w Irlandii - 98 EUR/100 kg – 56% średniej unijnej. Najwięcej za kurczęta płacono tradycyjnie w Niemczech, Finlandii i Szwecji - 256-267 EUR/100 kg. Ceny kurcząt na rynku unijnym maleją stopniowo od maja br. z uwagi na spadek cen pasz i wzrost produkcji stymulowany wyższą rentownością.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!