| Autor: kkj6

Opłacalność produkcji drobiu w 2011 roku będzie lepsza – ceny w skupie za żywiec i jaja wzrosną

To dobre wieści dla hodowców, bo będzie szansa na odrobienie strat z zeszłego roku. Niestety konsumentów czekają kolejne podwyżki.

Opłacalność produkcji drobiu w 2011 roku będzie lepsza – ceny w skupie za żywiec i jaja wzrosną
Obecnie najważniejsza 2011 roku jest stabilność rynku drobiarskiego. Wielu rolników w zeszłym jak i tym roku zrezygnowało z produkcji. Zmniejszona ilość drobiu i jaj na rynku powoduje, że towar jest bardziej atrakcyjny, co przekłada się automatycznie na cenę w skupie.
 
Przez długi czas ceny utrzymywały się znacznie poniżej kosztów produkcji i to właśnie wpłynęło na rezygnację z chowu przez niejednego z hodowców. W końcu nie można przecież stale dokładać do interesu. Co więcej, otóż nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na rozwój fermy tym bardziej, że zgodnie z przepisami unijnymi do końca 2011 roku wszystkie klatki na fermach muszą zostać wymienione na nowe i większe.
 
Taka jednorazowa wymiana to ogromne koszty dodatkowe, gdyż w przypadku gdy rolnik nie chce rezygnować z obecnej ilości drobiu w kurniku to budynek trzeba rozbudować aby pomieścić wszystkie klatki.
 


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!