Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Prognozy FAO dla rynku drobiu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) prognozuje, że w 2016 r....

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) prognozuje, że w 2016 r. światowa produkcja drobiu zwiększy się o 1% do 115,8 mln ton w odniesieniu do średniego 3% wzrostu w ciągu ostatniej dekady.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Prognozy dla światowego rynku drobiu

Eksperci FAMMU/FAPA podkreślają, że poziom wytwarzania wzrośnie w tym roku w krajach rozwiniętych o 2,3%, a kraje rozwijające się zanotują nieznaczny spadek tylko o 0,03%. Chiny obniżą produkcję już czwarty rok z rzędu (-5,2% do 18 mln ton) ze względu osłabienie popytu konsumpcyjnego. Poza Chinami, prognozy produkcji w pozostałych krajach przodujących na światowym rynku drobiu są pozytywne. Największy producent – USA podwyższy poziom wytwarzania o 2,6% do rekordowych 21,8 mln ton. Wzrosty produkcji przewidziane są również m.in. w Brazylii, UE, Indiach, Meksyku, Argentynie, Tajlandii, Australii i Rosji. W RPA produkcja może obniżyć się o 1,5% z uwagi na rosnącą konkurencję dla krajowego sektora drobiarskiego ze strony importu. W 2016 r. globalny wywóz mięsa drobiu wzrośnie prawdopodobnie w większym stopniu niż w poprzednich kliku latach – o 4,4% do 12,7 mln ton, co odzwierciedla niższe poziomy produkcji u głównych importerów.
 
Największym beneficjentem większego zapotrzebowania na drób będzie Brazylia, która podniesie wysyłki o ok. 7% do rekordowych 4,6 mln ton. W pierwszym półroczu br. wzrosły znacznie dostawy brazylijskiego drobiu do Chin (+40%), a także m.in. do Egiptu, Iraku, Japonii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Odbuduje się w tym roku również amerykański eksport drobiu (+3% do 3,6 mln ton), pomimo rosyjskiego embarga oraz utrzymywaniu w mocy przez niektóre kraje restrykcji importowych z powodu ptasiej grypy w USA w 2015 r. Wysyłki drobiu na rynki zagraniczne zwiększy również w 2016 r. Unia Europejska, Tajlandia, Chile, Ukraina i Rosja. Niższe będą natomiast dostawy z Turcji, Argentyny i Chin.
 
Światowy import mięsa drobiowego wzrośnie w tym roku o 3,3% do 12,6 mln ton, w największym stopniu zwiększą go kraje azjatyckie i bliskowschodnie (+4%). Najwięksi importerzy – Chiny i Japonia zwiększą w tym roku zakupy odpowiednio o 3% i 7%. RPA zanotuje znaczny wzrost przywozu – aż o jedną czwartą, z uwagi na rosnące spożycie. Więcej drobiu niż przed rokiem sprowadzą również Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Irak, Meksyk, UE, Filipiny, Singapur, Wietnam, Ukraina i Chile. Rosja ograniczy zakupy drobiu o ok. 10%, co wynika ze wzrostu krajowej produkcji drobiarskiej oraz kontynuacji embarga importowego. Niższy import drobiu niż przed rokiem zanotują również Angola, Benin, Wenezuela, Kanada i Kuba. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Zawirowania na rynku soi
 • Zawirowania na rynku soi

  Chiny podały informację o zamiarze nałożenia 25-proc. ceł na szereg amerykańskich produktów, w tym na soję. Gdyby zostały one wprowadzone, miałoby to bardzo duże przełożenie na światowy...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl