Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Prognozy FAO dla rynku drobiu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) prognozuje, że w 2016 r....

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) prognozuje, że w 2016 r. światowa produkcja drobiu zwiększy się o 1% do 115,8 mln ton w odniesieniu do średniego 3% wzrostu w ciągu ostatniej dekady.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Prognozy dla światowego rynku drobiu

Eksperci FAMMU/FAPA podkreślają, że poziom wytwarzania wzrośnie w tym roku w krajach rozwiniętych o 2,3%, a kraje rozwijające się zanotują nieznaczny spadek tylko o 0,03%. Chiny obniżą produkcję już czwarty rok z rzędu (-5,2% do 18 mln ton) ze względu osłabienie popytu konsumpcyjnego. Poza Chinami, prognozy produkcji w pozostałych krajach przodujących na światowym rynku drobiu są pozytywne. Największy producent – USA podwyższy poziom wytwarzania o 2,6% do rekordowych 21,8 mln ton. Wzrosty produkcji przewidziane są również m.in. w Brazylii, UE, Indiach, Meksyku, Argentynie, Tajlandii, Australii i Rosji. W RPA produkcja może obniżyć się o 1,5% z uwagi na rosnącą konkurencję dla krajowego sektora drobiarskiego ze strony importu. W 2016 r. globalny wywóz mięsa drobiu wzrośnie prawdopodobnie w większym stopniu niż w poprzednich kliku latach – o 4,4% do 12,7 mln ton, co odzwierciedla niższe poziomy produkcji u głównych importerów.
 
Największym beneficjentem większego zapotrzebowania na drób będzie Brazylia, która podniesie wysyłki o ok. 7% do rekordowych 4,6 mln ton. W pierwszym półroczu br. wzrosły znacznie dostawy brazylijskiego drobiu do Chin (+40%), a także m.in. do Egiptu, Iraku, Japonii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Odbuduje się w tym roku również amerykański eksport drobiu (+3% do 3,6 mln ton), pomimo rosyjskiego embarga oraz utrzymywaniu w mocy przez niektóre kraje restrykcji importowych z powodu ptasiej grypy w USA w 2015 r. Wysyłki drobiu na rynki zagraniczne zwiększy również w 2016 r. Unia Europejska, Tajlandia, Chile, Ukraina i Rosja. Niższe będą natomiast dostawy z Turcji, Argentyny i Chin.
 
Światowy import mięsa drobiowego wzrośnie w tym roku o 3,3% do 12,6 mln ton, w największym stopniu zwiększą go kraje azjatyckie i bliskowschodnie (+4%). Najwięksi importerzy – Chiny i Japonia zwiększą w tym roku zakupy odpowiednio o 3% i 7%. RPA zanotuje znaczny wzrost przywozu – aż o jedną czwartą, z uwagi na rosnące spożycie. Więcej drobiu niż przed rokiem sprowadzą również Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Irak, Meksyk, UE, Filipiny, Singapur, Wietnam, Ukraina i Chile. Rosja ograniczy zakupy drobiu o ok. 10%, co wynika ze wzrostu krajowej produkcji drobiarskiej oraz kontynuacji embarga importowego. Niższy import drobiu niż przed rokiem zanotują również Angola, Benin, Wenezuela, Kanada i Kuba. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +1 pkt. razem głosów: 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Unijny eksport zbóż maleje
 • Unijny eksport zbóż maleje

  W tygodniu 7-13.02.2018 wyeksportowano poza UE tylko 81,9 tys. ton pszenicy miękkiej, 9,9 tys. ton mąki pszennej w ekwiwalencie ziarna, 27,9 tys. ton pszenicy durum, 116,8 tys. ton jęczmienia, 40,2...
 • Ceny jabłek w UE znacznie wyższe niż przed rokiem
 • Ceny jabłek w UE znacznie wyższe niż przed rokiem

  Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w Unii Europejskiej od początku sezonu 2017/2018 utrzymują się wysokie ceny jabłek.
 • Spadek eksportu mięsa indyczego z Polski
 • Spadek eksportu mięsa indyczego z Polski

  Z szacunków Banku BGŻ BNP Paribas wynika, że kontyngent eksportu mięsa i podrobów drobiowych łącznie w 2017 r. wzrósł o 10%, jednak w przypadku mięsa indyczego, które jest częścią...
 • Wzrost wartości importu produktów mleczarskich przez Chiny
 • Wzrost wartości importu produktów mleczarskich przez Chiny

  Jak wynika z najnowszych danych CLAL, Chiny, które są największym importerem produktów mleczarskich na świecie, zakupiły w 2017 r. przetwory mleczne o łącznej wartości 9,1 mld USD, co oznacza...
 • play IV Kongres Rolnictwa RP
 • IV Kongres Rolnictwa RP

  Podczas IV Kongresu Rolnictwa RP w głównej mierze skupiono się na Afrykańskim Pomorze Świń (ASF), gospodarce łowieckiej, zagrażających czynnikach i problemach z jakimi boryka się branża...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl