Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Prognozy produkcji kurcząt w UE w 2014 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z najnowszych szacunków Amerykańskiego Departamentu ds. Rolnictwa wynika, że produkcja mięsa...

Z najnowszych szacunków Amerykańskiego Departamentu ds. Rolnictwa wynika, że produkcja mięsa kurcząt w Unii Europejskiej ukształtuje się w 2014 roku na poziomie 9,95 mln ton, co oznacza, że będzie o 1,5% wyższa od ubiegłorocznej - podała FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Poprzednie prognozy USDA zostały skorygowane nieznacznie w górę. Spowodowane to jest przewidywanym wzrostem produkcji w krajach Beneluxu, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Rumunii, które zniwelują spadki powstałe we Francji i Hiszpanii.
 
Zdaniem ekspertów, spożycie kurcząt w bieżącym roku wzrośnie wobec poprzedniego o 2,1% i wyniesie 9,58 mln ton. Wskaźnik ten będzie zatem nieznacznie wyższy niż przyrost ludności, co wskazuje na zwiększenie konsumpcji na jednego mieszkańca.
 
Zw względu na fakt, iż kurczęta są najtańsze spośród wszystkich gatunków zwierząt, unijni konsumenci będą nadal najchętniej nabywać mięso z kurcząt. Spowodowane to będzie trudną sytuacją gospodarczą w wielu państwach członkowskich.
 
Jak podała FAMMU/FAPA na podstawie USDA, obniży się natomiast eksport kurcząt z Unii Europejskiej do krajów trzecich o 1,8% do 1,07 mln ton. Spadki dotyczyć będą głównie sprzedaży całych tuszek z Francji do Arabii Saudyjskiej i innych Bliskiego Wschodu ze względu na zniesienie przez Komisję Europejską subsydiów eksportowych w połowie ubiegłego roku. Niemniej, wzrost zaobserwowany zostanie w obrębie elementów kurcząt, głównie z krajów Beneluxu, a także z Francji i Polski, do krajów afrykańskich: RPA, Beninu i Ghany.  

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl