| Autor: redakcja1

Wyższa produkcja jaj w Rosji

Jak wynika z prognoz rosyjskiej agencji analitycznej ICAR, w 2015 r. Rosja ma zwiększyć produkcję jaj o niespełna 1% w stosunku do 2014 r. do 41,6 mld szt. - podaje FAMMU/FAPA.

Wyższa produkcja jaj w Rosji

Produkcja jaj w Rosji

W obrębie ostatnich dwóch lat rosyjska produkcja jaj malała. Rekordowy poziom wytwarzania miał miejsce w 2012 r. i wynosił 42 mld szt. W 2013 r. kontyngent produkcji obniżył się do 41,3 mld szt. Zdaniem ICAR, trend zniżkowy w ostatnich latach był spowodowany rosnącą liczbą mieszanych gospodarstw produkcyjnych, specjalizujących się zarówno w produkcji mięsa, jak i jaj.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat liczba takich ferm zwiększyła się z 50 do 66, gdyż część gospodarstw produkujących jaja zmieniło specjalizację na mięsną z uwagi na wyższą rentowność. Zapowiadany wzrost produkcji jaj w 2015 r. będzie wynikała przede wszystkim z rosnącego eksportu. W 2014 r. wywóz rosyjskich jaj za granicę wyniósł 495 mln szt. i był o dwie trzecie większy niż w 2013 r., kiedy było 284 mln szt.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!