| Autor: redakcja1

Rosja rozszerza embargo na produkty drobiowe z Niemiec

Ze względu na ostatnie przypadki ptasiej grypy, Rosja wprowadziła czasowe embargo na import produktów drobiowych z Niemiec – podaje FAMMU/FAPA.

Rosja rozszerza embargo na produkty drobiowe z Niemiec

Embargo na produkty drobiowe z Niemiec

Zabroniony jest przywóz z całego kraju: mięsa i produktów drobiowych niepoddanych obróbce cieplnej, a więc w temp. min. 70°C, pasz i dodatków paszowych dla drobiu, choć z wyjątkiem dodatków powstałych w wyniku syntezy chemicznej lub mikrobiologicznej, a także stosowanego sprzętu do utrzymania, uboju i obróbki drobiu.
 
Mięso drobiowe z Niemiec za równo świeże, jak i mrożone było już wcześniej objęte zakazem na import unijną żywność, wprowadzonym przez Rosję w sierpniu tego roku ze względów politycznych. Poza tym Rosja wprowadziła aktualnie nowe obostrzenia związane z wwozem żywego drobiu, jaj wylęgowych, puchu i pierza z krajów związkowych Meklemburgia-Pomorze Przednie i Brandenburgia.
 
Natomiast importowi żywego drobiu i jaj wylęgowych z pozostałych landów muszą towarzyszyć odpowiednie świadectwa zdrowia według wzoru przedstawionego przez rosyjskie służby weterynaryjne – Rosselkhoznadzor.Tagi:
źródło: